LQLB2012T220K
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 80mA 2.21Ohm DCR 0805 T/R
Description +
Search Keywords: LQLB2012T220K
  • Part No:
    LQLB2012T220K
  • Alias/AKA:
    LB2012T220K
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    22 uH
  • Type:
    Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    80 mA
  • Maximum DC Resistance:
    2.21 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C