LQCBL2012T4R7M
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 490mA 858mOhm DCR 0805 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LQCBL2012T4R7M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    LQCBL2012T4R7M
  • Alias/AKA:
    CBL2012T4R7M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Type:
    Power Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    490 mA
  • Maximum DC Resistance:
    858 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C