LQCBC2016T100M
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 10uH 20% 2.52MHz Ferrite 350mA 1.066Ohm DCR 0806 T/R
Description +
Search Keywords: LQCBC2016T100M
  • Part No:
    LQCBC2016T100M
  • Alias/AKA:
    CBC2016T100M
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    350 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.066 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C