LQCBC2012T470M
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 47uH 20% 2.52MHz Ferrite 150mA 7.54Ohm DCR 0805 T/R
Description +
Search Keywords: LQCBC2012T470M
  • Part No:
    LQCBC2012T470M
  • Alias/AKA:
    CBC2012T470M
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    47 uH
  • Type:
    Power Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    150 mA
  • Maximum DC Resistance:
    7.54 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C