LQCBC2012T2R2MV
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 2.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 485mA 429mOhm DCR 0805 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: LQCBC2012T2R2MV
  • Part No:
    LQCBC2012T2R2MV
  • Alias/AKA:
    CBC2012T2R2MV
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    485 mA
  • Maximum DC Resistance:
    429 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C