LQCBC2012T100M
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 10uH 20% 2.52MHz Ferrite 340mA 1.56Ohm DCR 0805 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LQCBC2012T100M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    LQCBC2012T100M
  • Alias/AKA:
    CBC2012T100M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    340 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.56 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C