LQCB2518T151K
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 150uH 10% 796KHz Ferrite 210mA 4.16Ohm DCR 1007 T/R
Description +
Search Keywords: LQCB2518T151K
  • Part No:
    LQCB2518T151K
  • Alias/AKA:
    CB2518T151K
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    150 uH
  • Type:
    Power Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    210 mA
  • Maximum DC Resistance:
    4.16 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C