LQCB2016T101KV
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 100uH 10% 796KHz Ferrite 90mA 5.85Ohm DCR 0806 Automotive T/R
Description +
Search Keywords: LQCB2016T101KV
  • Part No:
    LQCB2016T101KV
  • Alias/AKA:
    CB2016T101KV
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    100 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    90 mA
  • Maximum DC Resistance:
    5.85 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C