LQCB2016T100M
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 10uH 20% 2.52MHz Ferrite 520mA 650mOhm DCR 0806 T/R
Description +
Search Keywords: LQCB2016T100M
  • Part No:
    LQCB2016T100M
  • Alias/AKA:
    CB2016T100M
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    10 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    520 mA
  • Maximum DC Resistance:
    650 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C