LQCB2012T4R7M
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 4.7uH 20% 7.96MHz Ferrite 580mA 520mOhm DCR 0805 T/R
Description +
Search Keywords: LQCB2012T4R7M
  • Part No:
    LQCB2012T4R7M
  • Alias/AKA:
    CB2012T4R7M
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Type:
    Power Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    580 mA
  • Maximum DC Resistance:
    520 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C