LQBRC2016T680K
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 10% 100KHz Ferrite 190mA 3.64Ohm DCR 0806 T/R
Description +
Search Keywords: LQBRC2016T680K
  • Part No:
    LQBRC2016T680K
  • Alias/AKA:
    BRC2016T680K
  • Inductance:
    68 uH
  • Type:
    Power Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    190 mA
  • Maximum DC Resistance:
    3.64 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C