LQBRC2016T220M
Taiyo Yuden
Inductor Power Chip Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 310mA 1.3Ohm DCR 0806 T/R
Description +
Search Keywords: LQBRC2016T220M
  • Part No:
    LQBRC2016T220M
  • Alias/AKA:
    BRC2016T220M
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    310 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.3 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C