LMNS12555T331MN
Taiyo Yuden
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz 960mA 492mOhm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LMNS12555T331MN
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    LMNS12555T331MN
  • Alias/AKA:
    NS12555T331MN
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    330 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    960 mA
  • Maximum DC Resistance:
    492 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C