LMNR4012T2R2M
Taiyo Yuden
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 108mOhm DCR 1515 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LMNR4012T2R2M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    LMNR4012T2R2M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    4500
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.2 A
  • Maximum DC Resistance:
    108 mOhm
  • Operating Temperature:
    -25 to 120 °C