LFBKP1005EM221-T
Taiyo Yuden
Ferrite Beads Multi-Layer Power 220Ohm 25% 100MHz 1A 150mOhm DCR 0402 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LFBKP1005EM221T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    LFBKP1005EM221-T
  • Alias/AKA:
    BKP1005EM221-T
  • Unit of Measure:
    EAR99
    10000
  • Case Size:
    0402
  • Maximum DC Current:
    1 A
  • Dimension:
    1.05 x 0.55 x 0.55 mm
  • Family:
    BK
  • Impedance:
    220 Ohm
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 1
Can Ship immediately Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 10000