LBR2012T470K
Taiyo Yuden
Inductor General Purpose Chip Wirewound 47uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.075A 2.21Ohm DCR 0805 T/R
Description +
Search Keywords: LBR2012T470K
  • Part No:
    LBR2012T470K
  • Alias/AKA:
    LQLBR2012T470K
  • Inductance:
    47 uH
  • Tolerance:
    107104%
  • Maximum DC Current:
    0.075 A
  • Maximum DC Resistance:
    2.21 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C