LBR2012T1R0M
Taiyo Yuden
The LBR2012T1R0M is a wire-wound chip inductor featuring a 1.0 µH inductance and a 0.4A rated current in a 0805 package.
Description +
Search Keywords: LBR2012T1R0M
  • Part No:
    LBR2012T1R0M
  • Alias/AKA:
    LQLBR2012T1R0M
  • Inductance:
    1 uH
  • Tolerance:
    207104%
  • Maximum DC Current:
    0.4 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.091 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C