LBM2016TR27J
Taiyo Yuden
Inductor RF Wirewound 0.27uH 5% 25.2MHz 30Q-Factor Ferrite 0.51A 0.273Ohm DCR 0806 T/R
Description +
Search Keywords: LBM2016TR27J
  • Part No:
    LBM2016TR27J
  • Alias/AKA:
    LQLBM2016TR27J
  • Inductance:
    0.27 uH
  • Tolerance:
    57104%
  • Maximum DC Current:
    0.51 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.273 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C