LBM2016T180J
Taiyo Yuden
Inductor RF Wirewound 18uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 0.15A 3.25Ohm DCR 0806 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LBM2016T180J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    LBM2016T180J
  • Alias/AKA:
    LQLBM2016T180J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    18 uH
  • Type:
    RF7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    57104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    0.15 A
  • Maximum DC Resistance:
    3.25 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C