LB3218T4R7M
Taiyo Yuden
Inductor General Purpose Chip Wirewound 4.7uH 20% 7.96MHz Ferrite 0.55A 0.169Ohm DCR 1207 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LB3218T4R7M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    LB3218T4R7M
  • Alias/AKA:
    LQLB3218T4R7M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    4.7 uH
  • Type:
    General Purpose Chip7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    0.55 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.169 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C