JMK316ABJ476MLHT
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 47uF ±20% - 6.3VDC - X5R - 1206 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: JMK316ABJ476MLHT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    JMK316ABJ476MLHT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    KR
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    472227uF
  • Voltage:
    6.32253VDC
  • Package/Case:
  • Tolerance:
    202252%