FCFBMJ3216HL160NT
Taiyo Yuden
Ferrite Beads Power Chip 16Ohm 30% 100MHz 4A 12mOhm DCR 1206 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FCFBMJ3216HL160NT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    FCFBMJ3216HL160NT
  • Alias/AKA:
    FBMJ3216HL160NT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Maximum DC Current:
    4 A
  • Family:
    FB
  • Dimension:
    3.5 x 1.8 x 1.3 mm
  • Impedance:
    16 Ohm