FCFBMJ2125HM330-T
Taiyo Yuden
Ferrite Beads Power Chip 33Ohm 25% 100MHz 4A 8mOhm DCR 0805 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FCFBMJ2125HM330T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    FCFBMJ2125HM330-T
  • Alias/AKA:
    FBMJ2125HM330-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Impedance:
    33 Ohm
  • Case Size:
    0805
  • Family:
    FB
  • Maximum DC Current:
    4 A
  • Dimension:
    2.2 x 1.45 x 1.05 mm