FCFBMH4525HM102NT
Taiyo Yuden
Ferrite Beads Power Chip 1KOhm 30% 100MHz 3A 60mOhm DCR 1810 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FCFBMH4525HM102NT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    FCFBMH4525HM102NT
  • Alias/AKA:
    FBMH4525HM102NT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Maximum DC Current:
    3 A
  • Family:
    FB
  • Impedance:
    1 KOhm
  • Case Size:
    1810
  • Dimension:
    4.9 x 2.8 x 2.8 mm