FCFBMH3225HM202NT
Taiyo Yuden
The FCFBMH3225HM202NT is a chip bead inductor for power lines providing 2000 Ω impedance in a 1210 package.
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FCFBMH3225HM202NT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    FCFBMH3225HM202NT
  • Alias/AKA:
    FBMH3225HM202NT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Case Size:
    1210
  • Family:
    FB
  • Dimension:
    3.5 x 2.8 x 2.8 mm
  • Impedance:
    2 KOhm
  • Maximum DC Current:
    1.2 A