FCFBMH3225HM102NT
Taiyo Yuden
The FCFBMH3225HM102NT is a chip bead inductor for power lines featuring 1000 Ω impedance and a 2 A maximum rated current in a ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The FCFBMH3225HM102NT is a chip bead inductor for power lines featuring 1000 Ω impedance and a 2 A maximum rated current in a 1210 package.
Search Keywords: FCFBMH3225HM102NT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    FCFBMH3225HM102NT
  • Alias/AKA:
    FBMH3225HM102NT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Dimension:
    3.5 x 2.8 x 2.8mm mm
  • Family:
    FB
  • Maximum DC Current:
    2 A
  • Impedance:
    1 KOhm