FCFBMH1608HM470-T
Taiyo Yuden
Ferrite Beads Power Chip 47Ohm 25% 100MHz 3.5A 20mOhm DCR 0603 T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FCFBMH1608HM470T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    FCFBMH1608HM470-T
  • Alias/AKA:
    FBMH1608HM470-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Dimension:
    1.7 x 0.9 x 0.9 mm
  • Impedance:
    47 Ohm
  • Maximum DC Current:
    3.5 A