FCFBMH1608HM101-T
Taiyo Yuden
Ferrite Beads Power Chip 100Ohm 25% 100MHz 2.5A 0.035Ohm DCR 0603 Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FCFBMH1608HM101T
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    FCFBMH1608HM101-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Dimension:
    1.7 x 0.9 x 0.9mm mm
  • Family:
    FB
  • Maximum DC Current:
    2.5 A
  • Impedance:
    100 Ohm