FBMJ4516HM560NT
Taiyo Yuden
Ferrite Beads Power Chip 56Ohm 30% 100MHz 6A 0.007Ohm DCR 1806 Automotive T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FBMJ4516HM560NT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    FBMJ4516HM560NT
  • Alias/AKA:
    FCFBMJ4516HM560NT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Impedance:
    56 Ohm
  • Family:
    FB
  • Dimension:
    4.8 x 1.8 x 1.3mm mm
  • Case Size:
    1806
  • Maximum DC Current:
    6 A