FBMJ2125HS250NT
Taiyo Yuden
Ferrite Beads Power Chip 25Ohm 30% 100MHz 6A 0.004Ohm DCR 0805 Automotive T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FBMJ2125HS250NT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    FBMJ2125HS250NT
  • Alias/AKA:
    FCFBMJ2125HS250NT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Dimension:
    2.2 x 1.45 x 1.05mm mm
  • Family:
    FB
  • Impedance:
    25 Ohm
  • Maximum DC Current:
    6 A