FBMH2016HM121NT
Taiyo Yuden
Ferrite Beads Power Chip 120Ohm 30% 100MHz 4.5A 0.015Ohm DCR 0806 Automotive T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: FBMH2016HM121NT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    FBMH2016HM121NT
  • Alias/AKA:
    FCFBMH2016HM121NT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Dimension:
    2.2 x 1.8 x 1.8mm mm
  • Family:
    FB
  • Maximum DC Current:
    4.5 A
  • Impedance:
    120 Ohm