EMK316BJ475KLHT
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 4.7uF ±10% - 16VDC - X5R - 1206 - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: EMK316BJ475KLHT
  • Part No:
    EMK316BJ475KLHT
  • Alias/AKA:
    CEEMK316BJ475KLHT
  • COO:
    KR
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    4.72227uF
  • Voltage:
    162253VDC
  • Package/Case:
  • Tolerance:
    102252%