EMK316B7225ML-T
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 2.2uF ±20% - 16VDC - X7R - 1206 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: EMK316B7225MLT
  • Part No:
    EMK316B7225ML-T
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    2.22227uF
  • Voltage:
    162253VDC
  • Package/Case:
  • Tolerance:
    202252%