EMK105SD152KV-F
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 1500pF ±10% - 16VDC - - 0402 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMK105SD152KVF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    EMK105SD152KV-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Capacitance Value:
    0.0015 uF
  • Voltage:
    16 VDC
  • Package/Case:
    0402
  • Tolerance:
    10 %