CGHMK325B7474KN-T
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 0.47uF 100V X7R 10% SMD 1210 125°C T/R
Description +
Search Keywords: CGHMK325B7474KNT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    CGHMK325B7474KN-T
  • Alias/AKA:
    HMK325B7474KN-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    KP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    1210
  • Tolerance:
    10 %