CGHMK316B7104KL-T
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% SMD 1206 125°C T/R
Description +
Search Keywords: CGHMK316B7104KLT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    CGHMK316B7104KL-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    KR
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    10 %