CFTMK316SD563JF-T
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 0.056uF 25V SD 5% SMD 1206 125°C T/R
Description +
Search Keywords: CFTMK316SD563JFT
  • Part No:
    CFTMK316SD563JF-T
  • Alias/AKA:
    TMK316SD563JF-T
  • COO:
    KR
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Capacitance Value:
    0.056 uF
  • Voltage:
    25 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    5 %