CFTMK316SD333KF-T
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 0.033uF 25V SD 10% SMD 1206 125°C T/R
Description +
Search Keywords: CFTMK316SD333KFT
  • Part No:
    CFTMK316SD333KF-T
  • Alias/AKA:
    TMK316SD333KF-T
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Capacitance Value:
    0.033 uF
  • Voltage:
    25 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    10 %