CFTMK105SD102KV-F
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 0.001uF 25V SD 10% Pad SMD 0402 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CFTMK105SD102KVF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    CFTMK105SD102KV-F
  • Alias/AKA:
    TMK105SD102KV-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Capacitance Value:
    0.001 uF
  • Voltage:
    25 VDC
  • Package/Case:
    0402
  • Tolerance:
    10 %