CEUMK316B7224KLHT
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 0.22uF 50V X7R 10% SMD 1206 125°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: CEUMK316B7224KLHT
  • Part No:
    CEUMK316B7224KLHT
  • Alias/AKA:
    UMK316B7224KLHT
  • COO:
    KP
  • Capacitance Value:
    0.22 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    10 %