CETMK316BJ225KLHT
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 2.2uF 25V X5R 10% SMD 1206 85°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: CETMK316BJ225KLHT
  • Part No:
    CETMK316BJ225KLHT
  • Alias/AKA:
    TMK316BJ225KLHT
  • COO:
    KP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Voltage:
    25 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    10 %