CELMK107B7225KA-T
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7R 10% SMD 0603 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CELMK107B7225KAT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    CELMK107B7225KA-T
  • Alias/AKA:
    LMK107B7225KA-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Voltage:
    10 VDC
  • Package/Case:
    0603
  • Tolerance:
    10 %