CEJMK107BJ475MK-T
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X5R 20% SMD 0603 85°C T/R
Description +
Search Keywords: CEJMK107BJ475MKT
  • Part No:
    CEJMK107BJ475MK-T
  • Alias/AKA:
    JMK107BJ475MK-T
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Voltage:
    6.3 VDC
  • Package/Case:
    0603
  • Tolerance:
    20 %