CEJMK107BB7475KA-T
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 4.7uF 6.3V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CEJMK107BB7475KAT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    CEJMK107BB7475KA-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Voltage:
    6.3 VDC
  • Package/Case:
    0603
  • Tolerance:
    10 %