CEJ2K110BJ105KA-T
Taiyo Yuden
Cap Ceramic Array 1uF 6.3V X5R 10% 0504 SMD 2 Capacitor 85°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CEJ2K110BJ105KAT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    CEJ2K110BJ105KA-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
    4000
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Voltage:
    6.3 VDC
  • Package/Case:
    0504
  • Tolerance:
    10 %