CEGMK325BJ475KNHT
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 4.7uF 35V X5R 10% Pad SMD 1210 85°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CEGMK325BJ475KNHT
  • Part No:
    CEGMK325BJ475KNHT
  • Alias/AKA:
    GMK325BJ475KNHT
  • COO:
    KP
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Voltage:
    35 VDC
  • Package/Case:
    1210
  • Tolerance:
    10 %