CEGMK316B7105KL-T
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 1uF 35V X7R 10% SMD 1206 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CEGMK316B7105KLT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    CEGMK316B7105KL-T
  • Alias/AKA:
    GMK316B7105KL-T
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Voltage:
    35 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    10 %