CEEMK316BJ475KLHT
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 4.7uF 16V X5R 10% SMD 1206 85°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: CEEMK316BJ475KLHT
  • Part No:
    CEEMK316BJ475KLHT
  • Alias/AKA:
    EMK316BJ475KLHT
  • COO:
    KP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Voltage:
    16 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    10 %