CEEMK316BJ226ML-T
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 22uF 16V X5R 20% Pad SMD 1206 85A°C T/R
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: CEEMK316BJ226MLT
  • Part No:
    CEEMK316BJ226ML-T
  • Alias/AKA:
    EMK316BJ226ML-T
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    222227uF
  • Voltage:
    162253VDC
  • Package/Case:
  • Tolerance:
    202252%
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 903
Can Ship immediately Buy all 903 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000