CEEMK316B7106KL-TD
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 10uF 16V X7R 10% SMD 1206 125°C T/R
Description +
Search Keywords: CEEMK316B7106KLTD
  • Part No:
    CEEMK316B7106KL-TD
  • Alias/AKA:
    EMK316B7106KL-TD
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Voltage:
    16 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    10 %